Ogłoszenia 11 czerwca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 13VI – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; – 14VI – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; – 15VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; – 17VI – św. Br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w tym dniu o godz. 10.00 – uroczystość odpustowa w kaplicy w Braci Albertynów w DPS w Ojcowie.
W miesiącu czerwcu pamiętajmy o modlitwie do Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam codziennie po Mszy św. wieczornej na modlitwa do Serca Jezusowego.

W czwartek 15 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msza św. z procesją o godz. 7.30 w Ojcowie.

Proszę o przygotowanie na procesję czterech ołtarzy wystawienia. Pod krzyżem u stóp zamku ojcowskiego – mieszkańców Złotej Góry, przy budynku przystanku k. parkingu – mieszkańców części Ojcowa do Doliny Sąspowskiej, przy figurze św. Jana Kantego mieszkańców pozostałej części Ojcowa, przy grocie Matki Bożej – mieszkańców Zazamcza. Proszę serdecznie o włączenie się w przygotowanie ołtarzy wszystkich parafian. Proszę też o pomoc podczas procesji, którą rozpoczniemy o godz. 7.30.  Zapraszam dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatów.
Następne Msze święte w tym dniu o godz. 10.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku. Nie będzie Mszy św. o 18.

– 12VI pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Tadeusza Kapustę w rocz. śm. oraz za Annę i Józefa Litewka;
– 13VI wt. – w Grodzisku o 18. – o Boże bł. dla rodziny za wstawiennictwem św. Antoniego, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie;
– 14VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Apolonię i Jana Kasprzyków oraz Wincentego Parzelskiego;
– 15VI czwartek

– o 7.30.  – o Boże bł. i zdrowie dla Jolanty, Stanisławy i Tomasza;
– o 10. –  za śp. Łukasza Pieszczek i Władysława Chochół;
– o 12. –za Parafian;
– 16VI pt. w Ojcowie o 15. – ślub Małgorzaty Perzyńskiej i Artura Musiała; – o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Joanny i Grzegorza w rocz. ślubu oraz opiekę Matki Bożej dla syna Oliwiera;
– 17VI w sb. w Ojcowie o 14. – ślub Moniki Flis i Marka Łazińskiego; – o 15.30 – chrzest Marii Kafel; – o 18.  w Grodzisku – o zdrowie i Bożą opiekę dla Mikołaja Dudy w 1 rocz. ur.;
– 18VI w niedzielę

– o 8. – za śp. Jana Ptasińskiego, zam. syn z rodziną;
– o 10. – za śp. Andrzeja, Helenę Starczyńskich i Janinę Adamczyk; podczas Mszy św. chrzest Anastazji Stankiewicz;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Kazimiery z ok. rocz. urodzin;

– o 12. – za śp. Wacława Jakubka; podczas Mszy św. chrzest Mateusza Muzyka.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Temat Gościa Niedzielnego i Niedzieli jest zbliżająca się Uroczystość Bożego Ciała.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.