Ogłoszenia 28 maja 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: Pan Jezus powiedział do uczniów: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 29V – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; – 31V – święto Nawiedzenia NMP; – 1VI – św. Justyna, męczennika; – 3VI – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; – 4VI – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

Dobiega końca miesiąc maj, który był poświęcony Matce Bożej, w czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony modlitwie do Najśw. Serca Pana Jezusa. Dlatego codziennie po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa do Serca Jezusowego. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do kapłaństwa. Dziękuję w imieniu Ks. Rektora WSD w Kielcach za ofiarę na utrzymanie naszego Seminarium w wysokości 2006 zł.

– 29V pn. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Marii Trzcianka z ok. 60 rocz. urodzin, zam. mąż z dziećmi;
– 30V wt. – w Ojcowie o 19. – o zdrowie i potrzebne łaski dla Marii i Kazimierza Ornat w 55-tą rocz. ślubu;
– 31V śr. w Grodzisku o 18. – o potrzebne łaski dla Marii;
– 1VI czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. dla dzieci i wnuków;
– 2VI pt. w Ojcowie o 16 – ślub Klaudii Czarnota i Mateusza Barwińskiego; – o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla wnuka Dawida;
– 3VI w sb. w Ojcowie o 13. – w 1 rocz. urodzin Mieszka Jana Jagody; – o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Heleny Ostroga z ok. przyjęcia chrztu św.;

– 4VI w niedzielę

– o 8. – 1) za Parafian; 2) o Boże bł. dla całej rodziny przez wstawiennictwo św. Antoniego;
– o 10. – 1) za śp. Ryszarda i Stanisławę Bosaków oraz Zdzisława Witka; 2) – za śp. Mikołaja Miklasińskiego, Barbarę i Romana Drozdzowskich;
– o 18. – za śp. Władysławę i Zygmunta Kemonów;
– o 12. – 1) za śp. Irenę Kupiec i Mariana Kudłacza; 2) za śp. Lucynę Drozdzowską, zam. koledzy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.