Ogłoszenia 21 maja 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: Pan Jezus powiedział do uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.” Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Dzień Seminaryjny. Prosimy Pana Boga o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele, a przygotowujących się do posługi kapłańskiej, aby umocnił darami Ducha Świętego. Składane ofiary są przeznaczone na pomoc dla WSD w Kielcach.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– dzisiaj – św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika; – 24V – NMP Wspomożycielki Wiernych; – 26V – św. Filipa Nereusza, kapłana; – 28V w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. – 26V – w Dzień Matki pamiętajmy w modlitwie o naszych matkach.

Miesiąc maj, to miesiąc maryjny.
Każdego dnia po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanijna do Matki Bożej.

– 22V pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Elżbietę Jankowską w 6 rocz. śm.;
– 23V wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisławę Duffet;
– 24V śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Zbigniewa Kasprzyka;
– 25V czw. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 26V pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę Ornat i Władysławę Srebnicką;
– 27V w sobotę
– w Ojcowie w Bramie Krakowskiej o 15. – przez wstawiennictwo Matki Bożej – Msza św. dziękczynna za otrzymane talent z prośbą o Bożą opiekę dla mieszkańców Ojcowa, zam. Tomasza Gubała;
– w Grodzisku o 18. – o Boże bł. dla Przyjaciół;
– 28V w niedzielę

– o 10. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Marleny z ok. 18 rocz. urodzin, zam. rodzice i dziadkowie;
– o 18. – za śp. Zbigniewa Stajniaka w rocz. śm., Zofię i Stanisława Stajniaków, Stanisława Goraj;
– o 12.  – w 60 rocz. urodzin Józefa o zdrowie i Boże bł. oraz Bożą opiekę dla rodziny.

– W tygodniku Niedziela – Głosił Ewangelię z mocą, o św. Janie Pawle II w 97 rocz. urodzin.
– W Gościu Niedzielnym: – Chrześcijanie w XXI w. Obcy w obcym świecie – Zachód przeżywa kulturalną rewolucję – odejście od chrześcijaństwa. Co powinni w tej sytuacji zrobić katolicy?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.