Ogłoszenia 7 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed ewangelią: „W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy; słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 8 VII – św. Jana z Dukli, kapłana; – 11 VII – św. Benedykta, opata, patrona Europy; odpust w parafii Imbramowice; – 12 VII – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; – 13 VII – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W sobotę 13 VII w Grodzisku po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją przy kościele.

– 8 VII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – w int. Parafian; w Grodzisku o 18. – za śp. Piotra, Mariana i Tadeusza oraz za zm. z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące;
– 9 VII wt. w Ojcowie o 18. – za wstawiennictwem św. o. Pio o zdrowie i Bożą opiekę dla wnuka;
– 10 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Marcina Folcika;
– 11 VI czw. w Grodzisku o 18. – za wstawiennictwem św. Benedykta o Boże bł. dla rodziny;
– 12 VII pt. w Ojcowie o 18. – w 10 rocz. ślubu Małgorzaty i Adama, o Boże bł. na dalsze lata życia i potrzebne łaski dla dzieci Oliwiera i Wiktora;
– 13 VII sb. w Ojcowie o 15. – ślub Kamili Strączek i Wojciecha Olejnika; – o 16.30 w Grodzisku – ślub Katarzyny Paluch i Adama Muchy; – o 18. w Grodzisku – za śp. Wincentego Katarzyńskiego;
– 14 VII niedziela

-o 8. – za śp. Bolesława Grzywnowicza;
– o 10 – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii w 3 rocz. urodzin oraz w int. jej rodziców chrzestnych Anny i Adama z ok. 15 rocz. ślubu;;
– o 12. – za śp. Włodzimierza Żurka.

Zapowiedzi
Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Bartosz Jarosław Brzyski, s. Jarosława i Katarzyny, parafia tutejsza, i Alicja Wielgus, c. Krzysztofa i Marii, parafia Lubzina, zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

W związku ze przygotowaniem do odpustu parafialnego na Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Grodzisku, planujemy podczas kiermaszu parafialnego przeprowadzić loterię fantową. Dlatego proszę serdecznie o ofiarowanie na nią drobnych przedmiotów, które sami chcielibyśmy otrzymać, a które przeznaczymy na losy. Dochód z loterii z przed dwóch lat wsparł fundusz renowacji ambony. Obecny zaś, chcemy przeznaczyć na prace związane z remontem Kaplicy „Na Wodzie” oraz na wkład własny na renowację ołtarza w Pustelni Bł. Salomei.

W najnowszym Gościu Niedzielnym: Nie trzeba być starym człowiekiem, aby zostać dzieckiem Bożym. Dlaczego chrzcimy małe dzieci?
W najnowszej Niedzieli temat numeru: Duża rodzina – Dużo szczęścia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.