Ogłoszenia 5 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Dziejów Apostolskich: Apostołowie powiedzieli przed Sanhedrynem: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 6 V – święto św. Ap. Filipa i Jakuba; – 7 V – święto NMP Matki Łaski Bożej, Patronki kościoła katedralnego w Kielcach; – 8 V – uroczystość św. Stanisława b.m., Patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu obchodzimy uroczystość odpustową w kościele w Grodzisku, któremu patronuje, obok Matki Bożej i bł. Salomei, bp Stanisław. Msza św. odpustowa w Grodzisku w środę o godz. 18.

Dzisiaj rozpoczynamy 11 Tydzień Biblijny oraz po raz trzeci – Narodowe Czytanie Pisma Św., czytamy Ew. wg św. Jana. Zachęcam do lektury tej Ewangelii w tym tygodniu w naszych domach. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie po Mszy św. wieczornej.

– 6 V pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Balbinę i Franciszka Mosurków oraz zm. z rodziny;
– 7 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Bosak, zam. rodz. Ziomków;
– 8 V śr. w Grodzisku o 18. – za Parafian;
– 9 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Kaliskiego;
– 10 V pt. w Ojcowie o 18. – za Helenę Bosak, zam. rodz. Krzemieniów;
– 11 V sb. w Ojcowie o 18. – za śp. Alinę i Lucjana Niewiara, Zofię i Jana Kloczkowskich oraz Franciszka Woziwodę;
– 12 V niedziela

– o 8. – za śp. Zdzisława Katarzyńskiego w 9 rocz. śm.;
– o 10 – za śp. Eugenię w 4 rocz. śm. i Bronisława Pietruszków, Edwarda i Stefanię Kijaków, zam. córka Krystyna z rodz.;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Lucjana i Kazimierza;
– o 12. – za śp. Wacława Knapika.

W tygodniku Niedziela – temat wydania: „Pismo św. – żywe słowo”: Z Biblią na co dzień.
W tygodniku Gość Niedzielny – temat numeru: Bądź patriotą. Patriotyzm wynika z prawa miłości, która pierwszeństwo przyznaje temu, co najbliższe.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone w uroczystość Św. Józefa Rzemieślnika na prace remontowe przy Kaplicy „Na Wodzie”.
Przy wyjściu z kościoła są wyłożone książki o naszej kaplicy, są one cegiełką na tegoroczne prace.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.