Ogłoszenia 7 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Filipian: „Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, mojego Pana. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim”.

Dzisiaj w naszej Wspólnocie gościmy dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Adama Kozikowskiego. Bóg zapłać za pomoc, wspólną modlitwę i wygłoszone słowo Boże. (Ksiądz proboszcz)

– 8 IV pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – o dar zdrowia i Boże bł. dla Pawła;
– 9 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Lucjana Bosaków, zamówiła rodzina Kokosińskich z córkami;
– 10 IV śr. w Grodzisku o 18. – o dar zdrowia i Boże bł. dla Pawła;
– 11 IV czw. w Ojcowie o 18. – o dar zdrowia i Boże bł. dla Pawła;
– 12 IV pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Bosak, zam. teściowa Stefania z rodziną;
– 13 IV sob. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Tymoteusza w 1 rocz. urodzin i dla Antosia w 3 rocz. urodzin;
– 14 IV w niedzielę

– o 8. – za śp. Krzysztofa Wawro w 1 rocz. śmierci;
– o 10. – za śp. Ewę Madejską, Annę Bieniek i Stanisławę Górską;
– o 18. – o dar zdrowia i Boże bł. dla Pawła;
– o 12. – za śp. Genowefę i Kazimierza Kajców, Bogdana i Michała Kajców oraz ich rodziców.

W Wielkim Poście w kwietniu Droga Krzyżowa w Ojcowie w piątki o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8. – nabożeństwo „Gorzkich żali”.
Przypominam, że od kwietnia do października będzie sprawowana w niedziele dodatkowa Msza św. w Ojcowie o godz. 18.
Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i proszę o dalszą pomoc.

W Tygodniku Niedziela polecam rozmowę z moderatorem krajowym Stowarzyszenia Żywy Różaniec, ks. Jackiem Garncarkiem: Oddychać Bożym życiem. „Żywy różaniec to największa wspólnota modlitewna w Polsce i na świecie.”
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam kolejne rozważanie nad drogą krzyżową Jezusa Chrystusa: „Pokrzyżowana droga życiowa”. „Któż lepiej od Jezusa zna ciężar ludzkich cierpień… On doświadczył każdego zła i trudu”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.